

| Parameter | Value |
|---|---|
| Power Rating | 1 W |
| Tolerance | 5 % |
| RoHS | Compliant |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Temperature Coefficient | 250 ppm/°C |
| Composition(Kit Type) | Metal Film |
| Number of Terminations | 2 |
| Features | Automotive AEC-Q200, Flame Retardant Coating, Fusible, Safety |
| Packaging | Reel |
| Resistance | 3.3 kΩ |
Stock: 1027
Distributors
pcbx
Unit Price$0.14363
Ext.Price$0.14363
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.14363 | $0.14363 |
| 10 | $0.09147 | $0.91470 |
| 50 | $0.07488 | $3.74400 |
| 100 | $0.06130 | $6.13000 |
| 500 | $0.05386 | $26.93000 |
| 1000 | $0.03881 | $38.81000 |
| 3000 | $0.03851 | $115.53000 |
| 5000 | $0.03822 | $191.10000 |
| 10000 | $0.03694 | $369.40000 |
