

| Parameter | Value |
|---|---|
| Power Rating | 1 W |
| Tolerance | 5 % |
| RoHS | Compliant |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Temperature Coefficient | 250 ppm/°C |
| Composition(Kit Type) | Metal Film |
| Number of Terminations | 2 |
| Features | Automotive AEC-Q200, Flame Retardant Coating, Fusible, Safety |
| Packaging | Reel |
| Resistance | 3.9 kΩ |
Stock: 15011
Distributors
pcbx
Unit Price$0.14980
Ext.Price$0.14980
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.14980 | $0.14980 |
| 10 | $0.09639 | $0.96390 |
| 50 | $0.07183 | $3.59150 |
| 100 | $0.06370 | $6.37000 |
| 500 | $0.04924 | $24.62000 |
| 1000 | $0.04450 | $44.50000 |
| 3000 | $0.03255 | $97.65000 |
| 5000 | $0.02381 | $119.05000 |
