

| Parameter | Value |
|---|---|
| Power Rating | 1 W |
| Tolerance | 5 % |
| RoHS | Compliant |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Temperature Coefficient | 250 ppm/°C |
| Composition(Kit Type) | Metal Film |
| Number of Terminations | 2 |
| Features | Automotive AEC-Q200, Flame Retardant Coating, Fusible, Safety |
| Packaging | Reel |
| Resistance | 5.1 Ω |
Stock: 5793
Distributors
pcbx
Unit Price$0.15047
Ext.Price$0.15047
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.15047 | $0.15047 |
| 10 | $0.08515 | $0.85150 |
| 50 | $0.06963 | $3.48150 |
| 100 | $0.05694 | $5.69400 |
| 500 | $0.04069 | $20.34500 |
| 1000 | $0.03694 | $36.94000 |
| 3000 | $0.03664 | $109.92000 |
| 5000 | $0.03634 | $181.70000 |
| 10000 | $0.03317 | $331.70000 |
