

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 350 V |
| Tolerance | 5 % |
| Length | 8 mm |
| Width | 2.5 mm |
| Termination | Axial |
| Diameter | 2.5 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Resistance | 68 Ω |
| Power Rating | 1 W |
| Composition(Kit Type) | Metal Film |
| Temperature Coefficient | 250 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 350 V |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Lead Diameter | 580 µm |
| REACH SVHC | Unknown |
| Contact Plating | Tin |
| Features | Automotive AEC-Q200, Flame Retardant Coating |
| Operating Supply Voltage | 350 V |
| Max Power Dissipation | 1 W |
| Number of Terminations | 2 |
| Wire/Cable Diameter | 50 µm |
| Schedule B | 8533210090 |
Stock: 6499
Distributors
pcbx
Unit Price$0.15047
Ext.Price$0.15047
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.15047 | $0.15047 |
| 10 | $0.09660 | $0.96600 |
| 50 | $0.07499 | $3.74950 |
| 100 | $0.05822 | $5.82200 |
| 500 | $0.04377 | $21.88500 |
| 1000 | $0.04001 | $40.01000 |
| 3000 | $0.03813 | $114.39000 |
| 5000 | $0.03634 | $181.70000 |
| 10000 | $0.03317 | $331.70000 |
