

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 500 V |
| Tolerance | 5 % |
| Length | 12 mm |
| Width | 3.9 mm |
| Termination | Axial |
| Diameter | 3.9 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Resistance | 10 Ω |
| Power Rating | 2 W |
| Composition(Kit Type) | Metal Film |
| Temperature Coefficient | 250 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 500 V |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Lead Diameter | 580 µm |
| REACH SVHC | Unknown |
| Weight | 0.5 g |
| Contact Plating | Tin |
| Features | Automotive AEC-Q200, Flame Retardant Coating |
| Operating Supply Voltage | 500 V |
| Military Standard | Not |
| Max Power Dissipation | 2 W |
| Number of Terminations | 2 |
| Wire/Cable Diameter | 50 µm |
| Schedule B | 8533210090 |
Stock: 5516
Distributors
pcbx
Unit Price$0.18124
Ext.Price$0.18124
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.18124 | $0.18124 |
| 10 | $0.12054 | $1.20540 |
| 50 | $0.09474 | $4.73700 |
| 100 | $0.07447 | $7.44700 |
| 500 | $0.05942 | $29.71000 |
| 1000 | $0.05754 | $57.54000 |
| 3000 | $0.05567 | $167.01000 |
| 5000 | $0.05386 | $269.30000 |
| 10000 | $0.05318 | $531.80000 |
