

| Parameter | Value |
|---|---|
| Power Rating | 2 W |
| Tolerance | 5 % |
| RoHS | Compliant |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Temperature Coefficient | 250 ppm/°C |
| Composition(Kit Type) | Metal Film |
| Number of Terminations | 2 |
| Features | Automotive AEC-Q200, Flame Retardant Coating, Safety |
| Packaging | Reel |
| Resistance | 1.3 kΩ |
Stock: 4435
Distributors
pcbx
Unit Price$0.19407
Ext.Price$0.19407
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.19407 | $0.19407 |
| 10 | $0.12311 | $1.23110 |
| 50 | $0.09931 | $4.96550 |
| 100 | $0.08011 | $8.01100 |
| 500 | $0.06130 | $30.65000 |
| 1000 | $0.06070 | $60.70000 |
| 3000 | $0.05910 | $177.30000 |
| 5000 | $0.05754 | $287.70000 |
| 10000 | $0.05446 | $544.60000 |
