

| Parameter | Value |
|---|---|
| Power Rating | 2 W |
| Tolerance | 5 % |
| RoHS | Compliant |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Temperature Coefficient | 250 ppm/°C |
| Composition(Kit Type) | Metal Film |
| Number of Terminations | 2 |
| Features | Automotive AEC-Q200, Flame Retardant Coating, Safety |
| Packaging | Reel |
| Resistance | 1.6 kΩ |
Stock: 748
Distributors
pcbx
Unit Price$0.23169
Ext.Price$0.23169
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.23169 | $0.23169 |
| 10 | $0.14961 | $1.49610 |
| 50 | $0.11808 | $5.90400 |
| 100 | $0.09319 | $9.31900 |
| 500 | $0.07130 | $35.65000 |
| 1000 | $0.06574 | $65.74000 |
| 3000 | $0.06348 | $190.44000 |
| 5000 | $0.06130 | $306.50000 |
| 10000 | $0.05318 | $531.80000 |
