

| Parameter | Value |
|---|---|
| Power Rating | 2 W |
| Tolerance | 5 % |
| RoHS | Compliant |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Temperature Coefficient | 250 ppm/°C |
| Composition(Kit Type) | Metal Film |
| Number of Terminations | 2 |
| Features | Automotive AEC-Q200, Flame Retardant Coating, Safety |
| Packaging | Reel |
| Resistance | 200 kΩ |
Stock: 777
Distributors
pcbx
Unit Price$0.21865
Ext.Price$0.21865
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.21865 | $0.21865 |
| 10 | $0.13951 | $1.39510 |
| 50 | $0.10474 | $5.23700 |
| 100 | $0.09316 | $9.31600 |
| 500 | $0.07260 | $36.30000 |
| 1000 | $0.06719 | $67.19000 |
