

| Parameter | Value |
|---|---|
| Power Rating | 2 W |
| Tolerance | 5 % |
| RoHS | Compliant |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Temperature Coefficient | 250 ppm/°C |
| Composition(Kit Type) | Metal Film |
| Number of Terminations | 2 |
| Features | Automotive AEC-Q200, Flame Retardant Coating, Safety |
| Packaging | Reel |
| Resistance | 2.2 Ω |
Stock: 7189
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13166
Ext.Price$0.13166
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13166 | $0.13166 |
| 10 | $0.08550 | $0.85500 |
| 50 | $0.07280 | $3.64000 |
| 100 | $0.06198 | $6.19800 |
| 500 | $0.05446 | $27.23000 |
| 1000 | $0.04753 | $47.53000 |
| 3000 | $0.04693 | $140.79000 |
| 5000 | $0.04634 | $231.70000 |
| 10000 | $0.04506 | $450.60000 |
