

| Parameter | Value |
|---|---|
| Power Rating | 2 W |
| Tolerance | 5 % |
| RoHS | Compliant |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Temperature Coefficient | 250 ppm/°C |
| Composition(Kit Type) | Metal Film |
| Number of Terminations | 2 |
| Features | Automotive AEC-Q200, Flame Retardant Coating, Safety |
| Packaging | Reel |
| Resistance | 390 kΩ |
Stock: 5715
Distributors
pcbx
Unit Price$0.23169
Ext.Price$0.23169
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.23169 | $0.23169 |
| 10 | $0.14961 | $1.49610 |
| 50 | $0.12181 | $6.09050 |
| 100 | $0.09917 | $9.91700 |
| 500 | $0.07447 | $37.23500 |
| 1000 | $0.06822 | $68.22000 |
| 3000 | $0.05916 | $177.48000 |
| 5000 | $0.05130 | $256.50000 |
| 10000 | $0.04881 | $488.10000 |
