

| Parameter | Value |
|---|---|
| Power Rating | 1.2 W |
| Tolerance | 5 % |
| RoHS | Compliant |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Temperature Coefficient | 250 ppm/°C |
| Composition(Kit Type) | Metal Film |
| Number of Terminations | 2 |
| Features | Automotive AEC-Q200, Flame Retardant Coating, Safety |
| Packaging | Reel |
| Resistance | 470 mΩ |
Stock: 11911
Distributors
pcbx
Unit Price$0.25648
Ext.Price$0.25648
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.25648 | $0.25648 |
| 10 | $0.16414 | $1.64140 |
| 50 | $0.13455 | $6.72750 |
| 100 | $0.11029 | $11.02900 |
| 500 | $0.08891 | $44.45500 |
| 1000 | $0.07575 | $75.75000 |
| 3000 | $0.07020 | $210.60000 |
| 5000 | $0.06506 | $325.30000 |
