

| Parameter | Value |
|---|---|
| Power Rating | 2 W |
| Tolerance | 5 % |
| RoHS | Compliant |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Temperature Coefficient | 250 ppm/°C |
| Composition(Kit Type) | Metal Film |
| Number of Terminations | 2 |
| Features | Automotive AEC-Q200, Flame Retardant Coating, Safety |
| Packaging | Reel |
| Resistance | 5.6 Ω |
Stock: 5500
Distributors
pcbx
Unit Price$0.31889
Ext.Price$0.31889
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.31889 | $0.31889 |
| 10 | $0.24366 | $2.43660 |
| 50 | $0.15810 | $7.90500 |
| 100 | $0.10259 | $10.25900 |
| 500 | $0.07387 | $36.93500 |
| 1000 | $0.06763 | $67.63000 |
| 3000 | $0.06238 | $187.14000 |
| 5000 | $0.05754 | $287.70000 |
| 10000 | $0.05318 | $531.80000 |
