

| Parameter | Value |
|---|---|
| Power Rating | 2 W |
| Tolerance | 5 % |
| RoHS | Compliant |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Temperature Coefficient | 250 ppm/°C |
| Composition(Kit Type) | Metal Film |
| Number of Terminations | 2 |
| Features | Automotive AEC-Q200, Flame Retardant Coating, Safety |
| Packaging | Reel |
| Resistance | 750 Ω |
Stock: 983
Distributors
pcbx
Unit Price$0.19407
Ext.Price$0.19407
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.19407 | $0.19407 |
| 10 | $0.12567 | $1.25670 |
| 50 | $0.10303 | $5.15150 |
| 100 | $0.08446 | $8.44600 |
| 500 | $0.06694 | $33.47000 |
| 1000 | $0.06198 | $61.98000 |
| 3000 | $0.05639 | $169.17000 |
| 5000 | $0.05130 | $256.50000 |
| 10000 | $0.04942 | $494.20000 |
