

| Parameter | Value |
|---|---|
| Power Rating | 2 W |
| Tolerance | 10 % |
| RoHS | Compliant |
| Max Operating Temperature | 200 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Temperature Coefficient | 250 ppm/°C |
| Composition(Kit Type) | Metal Film |
| Number of Terminations | 2 |
| Features | Flame Proof, Fusible, Pulse Withstanding, Safety |
| Packaging | Reel |
| Resistance | 1.8 Ω |
Stock: 1255
Distributors
pcbx
Unit Price$0.40694
Ext.Price$0.40694
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.40694 | $0.40694 |
| 10 | $0.40267 | $4.02670 |
| 50 | $0.27707 | $13.85350 |
| 100 | $0.19065 | $19.06500 |
| 500 | $0.13764 | $68.82000 |
| 1000 | $0.12567 | $125.67000 |
| 3000 | $0.08641 | $259.23000 |
| 5000 | $0.05942 | $297.10000 |
