

| Parameter | Value |
|---|---|
| Power Rating | 2 W |
| Tolerance | 10 % |
| RoHS | Compliant |
| Max Operating Temperature | 200 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Temperature Coefficient | 250 ppm/°C |
| Composition(Kit Type) | Metal Film |
| Number of Terminations | 2 |
| Features | Flame Proof, Fusible, Pulse Withstanding, Safety |
| Packaging | Reel |
| Resistance | 3.3 Ω |
Stock: 6058
Distributors
pcbx
Unit Price$0.15047
Ext.Price$0.15047
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.15047 | $0.15047 |
| 10 | $0.09404 | $0.94040 |
| 50 | $0.07934 | $3.96700 |
| 100 | $0.06694 | $6.69400 |
| 500 | $0.05822 | $29.11000 |
| 1000 | $0.05634 | $56.34000 |
| 3000 | $0.05600 | $168.00000 |
| 5000 | $0.05566 | $278.30000 |
