

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 100 mΩ |
| Packaging | Reel |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Schedule B | 8533210045 |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Power Rating | 200 mW |
| Height - Seated (Max) | 0.55 mm |
Stock: 1575
Distributors
pcbx
Unit Price$0.18124
Ext.Price$0.18124
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.18124 | $0.18124 |
| 10 | $0.11200 | $1.12000 |
| 50 | $0.09133 | $4.56650 |
| 100 | $0.07447 | $7.44700 |
| 500 | $0.05882 | $29.41000 |
| 1000 | $0.05198 | $51.98000 |
| 3000 | $0.04268 | $128.04000 |
| 5000 | $0.03505 | $175.25000 |
| 10000 | $0.03377 | $337.70000 |
