| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Termination | Pin |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Resistance | 200 Ω |
| Power Rating | 150 mW |
| Composition(Kit Type) | Carbon |
| Temperature Coefficient | 300 ppm/°C |
| Number of Turns | 1 |
| Taper | Linear |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Number of Gangs | 1 |
Stock: 1205
Distributors
pcbx
Unit Price$0.20690
Ext.Price$0.20690
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.20690 | $0.20690 |
| 10 | $0.20347 | $2.03470 |
| 25 | $0.20313 | $5.07825 |
| 50 | $0.20279 | $10.13950 |
| 100 | $0.20245 | $20.24500 |
| 300 | $0.20211 | $60.63300 |
| 500 | $0.20176 | $100.88000 |
| 1000 | $0.20091 | $200.91000 |
