

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Length | 3.0988 mm |
| Width | 1.6002 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 1206 |
| Case Code (Metric) | 3216 |
| Resistance | 250 mΩ |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 75 ppm/°C |
| Height | 660.4 µm |
| Packaging | Reel |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Features | Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 250 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| Schedule B | 8533210045 |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
Stock: 2423
Distributors
pcbx
Unit Price$0.05952
Ext.Price$0.05952
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.05952 | $0.05952 |
| 10 | $0.02976 | $0.29760 |
| 50 | $0.02771 | $1.38550 |
| 100 | $0.02580 | $2.58000 |
| 500 | $0.02402 | $12.01000 |
| 1000 | $0.02237 | $22.37000 |
| 3000 | $0.02083 | $62.49000 |
| 5000 | $0.01940 | $97.00000 |
| 10000 | $0.01774 | $177.40000 |
