

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Length | 3.0988 mm |
| Width | 1.6002 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 200 mΩ |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 75 ppm/°C |
| Height | 660.4 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 500 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 4019
Distributors
pcbx
Unit Price$0.20006
Ext.Price$0.20006
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.20006 | $0.20006 |
| 10 | $0.12567 | $1.25670 |
| 50 | $0.10266 | $5.13300 |
| 100 | $0.08387 | $8.38700 |
| 500 | $0.06446 | $32.23000 |
| 1000 | $0.05822 | $58.22000 |
| 3000 | $0.05260 | $157.80000 |
| 5000 | $0.04753 | $237.65000 |
| 10000 | $0.04446 | $444.60000 |
