

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Length | 3.0988 mm |
| Width | 1.6002 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 390 mΩ |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 75 ppm/°C |
| Height | 660.4 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Output Current | 1.4 A |
| Max Power Dissipation | 250 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 6105
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13770
Ext.Price$0.13770
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13770 | $0.13770 |
| 10 | $0.08701 | $0.87010 |
| 50 | $0.06482 | $3.24100 |
| 100 | $0.05750 | $5.75000 |
| 500 | $0.04435 | $22.17500 |
| 1000 | $0.04004 | $40.04000 |
| 3000 | $0.03600 | $108.00000 |
| 5000 | $0.03236 | $161.80000 |
