

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Resistance | 150 mΩ |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Schedule B | 8533210045 |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 75 ppm/°C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Power Rating | 1 W |
| Number of Terminations | 2 |
| Packaging | Reel |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
Stock: 5587
Distributors
pcbx
Unit Price$0.39413
Ext.Price$0.39413
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.39413 | $0.39413 |
| 10 | $0.25306 | $2.53060 |
| 50 | $0.18489 | $9.24450 |
| 100 | $0.13508 | $13.50800 |
| 500 | $0.10601 | $53.00500 |
| 1000 | $0.09575 | $95.75000 |
| 3000 | $0.08410 | $252.30000 |
| 5000 | $0.07387 | $369.35000 |
