

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Length | 6.35 mm |
| Width | 3.25 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 2512 |
| Case Code (Metric) | 6432 |
| Resistance | 300 mΩ |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 75 ppm/°C |
| Height | 660.4 µm |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 1 W |
| Number of Terminations | 2 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Power Rating | 1 W |
Stock: 3987
Distributors
pcbx
Unit Price$0.30036
Ext.Price$0.30036
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.30036 | $0.30036 |
| 10 | $0.19459 | $1.94590 |
| 50 | $0.14641 | $7.32050 |
| 100 | $0.13064 | $13.06400 |
| 500 | $0.10256 | $51.28000 |
| 1000 | $0.09336 | $93.36000 |
| 3000 | $0.07890 | $236.70000 |
