

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Length | 6.35 mm |
| Width | 3.2004 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 180 mΩ |
| Power Rating | 2 W |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 75 ppm/°C |
| Height | 660.4 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 2 W |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 130
Distributors
pcbx
Unit Price$0.58220
Ext.Price$0.58220
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.58220 | $0.58220 |
| 10 | $0.37531 | $3.75310 |
| 25 | $0.28554 | $7.13850 |
| 50 | $0.25242 | $12.62100 |
| 100 | $0.22314 | $22.31400 |
| 300 | $0.19679 | $59.03700 |
| 500 | $0.17355 | $86.77500 |
| 1000 | $0.15816 | $158.16000 |
| 3000 | $0.14790 | $443.70000 |
