

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Length | 6.35 mm |
| Width | 3.2004 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 620 mΩ |
| Power Rating | 2 W |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 75 ppm/°C |
| Height | 660.4 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Output Current | 1.4 A |
| Max Power Dissipation | 2 W |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 2060
Distributors
pcbx
Unit Price$0.45697
Ext.Price$0.45697
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.45697 | $0.45697 |
| 10 | $0.29658 | $2.96580 |
| 25 | $0.25254 | $6.31350 |
| 50 | $0.22500 | $11.25000 |
| 100 | $0.20160 | $20.16000 |
| 300 | $0.17949 | $53.84700 |
| 500 | $0.15980 | $79.90000 |
| 1000 | $0.14612 | $146.12000 |
| 3000 | $0.12462 | $373.86000 |
