| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Power Dissipation | 75 mW |
| Max Collector Current | 20 mA |
| Collector Emitter Breakdown Voltage | 30 V |
| Fall Time | 15 µs |
| Rise Time | 15 µs |
| Wavelength | 860 nm |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 30 V |
| Dark Current | 100 nA |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 400 mV |
Stock: 1686
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04512
Ext.Price$0.04512
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04512 | $0.04512 |
| 10 | $0.04010 | $0.40100 |
| 50 | $0.03564 | $1.78200 |
| 100 | $0.03168 | $3.16800 |
| 500 | $0.02816 | $14.08000 |
| 1000 | $0.02503 | $25.03000 |
