| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Power Dissipation | 75 mW |
| Max Collector Current | 40 mA |
| Collector Emitter Breakdown Voltage | 30 V |
| Fall Time | 15 µs |
| Rise Time | 15 µs |
| Wavelength | 940 nm |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 30 V |
| Dark Current | 100 nA |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 400 mV |
Stock: 2299
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06356
Ext.Price$0.06356
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06356 | $0.06356 |
| 10 | $0.03178 | $0.31780 |
| 50 | $0.02995 | $1.49750 |
| 100 | $0.02823 | $2.82300 |
| 500 | $0.02537 | $12.68500 |
| 1000 | $0.02280 | $22.80000 |
| 3000 | $0.02232 | $66.96000 |
| 5000 | $0.02185 | $109.25000 |
| 10000 | $0.02127 | $212.70000 |
