

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.1 % |
| Length | 6.35 mm |
| Termination | Axial |
| Diameter | 2.31 mm |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 1 kΩ |
| Power Rating | 125 mW |
| Temperature Coefficient | 10 ppm/°C |
| Voltage Rating | 300 V |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Lead Diameter | 640 µm |
| Weight | 350.003213 mg |
| Contact Plating | Tin |
| Features | Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 125 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| Schedule B | 8533210090 |
| Composition(Kit Type) | Metal Film |
| Packaging | Reel |
Stock: 4
Distributors
pcbx
Unit Price$3.45638
Ext.Price$3.45638
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.45638 | $3.45638 |
| 10 | $3.38439 | $33.84390 |
| 25 | $3.33598 | $83.39950 |
