

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.25 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 1 kΩ |
| Power Rating | 60 mW |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Temperature Coefficient | 10 ppm/°C |
| RoHS | Compliant |
| Number of Terminations | 2 |
| Packaging | Reel |
Stock: 5732
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13853
Ext.Price$0.13853
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13853 | $0.13853 |
| 10 | $0.12361 | $1.23610 |
| 50 | $0.11030 | $5.51500 |
| 100 | $0.09769 | $9.76900 |
| 500 | $0.08652 | $43.26000 |
| 1000 | $0.08016 | $80.16000 |
| 3000 | $0.07426 | $222.78000 |
| 5000 | $0.06880 | $344.00000 |
