

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.3 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 1 kΩ |
| Power Rating | 60 mW |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 5645
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09830
Ext.Price$0.09830
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09830 | $0.09830 |
| 10 | $0.08807 | $0.88070 |
| 50 | $0.07891 | $3.94550 |
| 100 | $0.07032 | $7.03200 |
| 500 | $0.06266 | $31.33000 |
| 1000 | $0.05703 | $57.03000 |
| 3000 | $0.05190 | $155.70000 |
| 5000 | $0.04724 | $236.20000 |
