

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.3 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 1.1 kΩ |
| Power Rating | 60 mW |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 3260
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10138
Ext.Price$0.10138
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10138 | $0.10138 |
| 10 | $0.09122 | $0.91220 |
| 50 | $0.08208 | $4.10400 |
| 100 | $0.07358 | $7.35800 |
| 500 | $0.06596 | $32.98000 |
| 1000 | $0.05868 | $58.68000 |
| 3000 | $0.05221 | $156.63000 |
| 5000 | $0.04645 | $232.25000 |
| 10000 | $0.04577 | $457.70000 |
