

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.3 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 2 kΩ |
| Power Rating | 60 mW |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 2645
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08938
Ext.Price$0.08938
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08938 | $0.08938 |
| 10 | $0.07936 | $0.79360 |
| 50 | $0.07046 | $3.52300 |
| 100 | $0.06192 | $6.19200 |
| 500 | $0.05442 | $27.21000 |
| 1000 | $0.05151 | $51.51000 |
| 3000 | $0.04876 | $146.28000 |
| 5000 | $0.04616 | $230.80000 |
