

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.3 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 47 kΩ |
| Power Rating | 60 mW |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Temperature Coefficient | 10 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 2290
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10627
Ext.Price$0.10627
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10627 | $0.10627 |
| 10 | $0.10024 | $1.00240 |
| 50 | $0.09456 | $4.72800 |
| 100 | $0.08969 | $8.96900 |
| 500 | $0.08507 | $42.53500 |
| 1000 | $0.07914 | $79.14000 |
| 3000 | $0.07363 | $220.89000 |
| 5000 | $0.06850 | $342.50000 |
