

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.3 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 100 Ω |
| Power Rating | 100 mW |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| RoHS | Compliant |
| Number of Terminations | 2 |
| Packaging | Tray |
Stock: 5633
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11376
Ext.Price$0.11376
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11376 | $0.11376 |
| 10 | $0.10218 | $1.02180 |
| 50 | $0.09178 | $4.58900 |
| 100 | $0.08209 | $8.20900 |
| 500 | $0.07343 | $36.71500 |
| 1000 | $0.06612 | $66.12000 |
| 3000 | $0.05954 | $178.62000 |
| 5000 | $0.05361 | $268.05000 |
