

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.5 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 160 kΩ |
| Power Rating | 100 mW |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 1567
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10819
Ext.Price$0.10819
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10819 | $0.10819 |
| 10 | $0.09674 | $0.96740 |
| 50 | $0.08650 | $4.32500 |
| 100 | $0.07686 | $7.68600 |
| 500 | $0.06829 | $34.14500 |
| 1000 | $0.06341 | $63.41000 |
| 3000 | $0.05888 | $176.64000 |
| 5000 | $0.05468 | $273.40000 |
