

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.3 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 1 kΩ |
| Power Rating | 100 mW |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 8133
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11434
Ext.Price$0.11434
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11434 | $0.11434 |
| 10 | $0.10276 | $1.02760 |
| 50 | $0.09235 | $4.61750 |
| 100 | $0.08262 | $8.26200 |
| 500 | $0.07391 | $36.95500 |
| 1000 | $0.06649 | $66.49000 |
| 3000 | $0.05981 | $179.43000 |
| 5000 | $0.05380 | $269.00000 |
