

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.5 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 1.5 kΩ |
| Power Rating | 100 mW |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 3
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06653
Ext.Price$0.06653
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06653 | $0.06653 |
| 10 | $0.06585 | $0.65850 |
| 50 | $0.06518 | $3.25900 |
| 100 | $0.06465 | $6.46500 |
| 500 | $0.06412 | $32.06000 |
