

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.5 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 1.6 kΩ |
| Power Rating | 100 mW |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 1786
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08083
Ext.Price$0.08083
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08083 | $0.08083 |
| 10 | $0.07629 | $0.76290 |
| 50 | $0.07200 | $3.60000 |
| 100 | $0.06841 | $6.84100 |
| 500 | $0.06499 | $32.49500 |
| 1000 | $0.06187 | $61.87000 |
| 3000 | $0.05890 | $176.70000 |
| 5000 | $0.05606 | $280.30000 |
