

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.5 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 300 kΩ |
| Power Rating | 100 mW |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 392
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09926
Ext.Price$0.09926
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09926 | $0.09926 |
| 10 | $0.08888 | $0.88880 |
| 50 | $0.07958 | $3.97900 |
| 100 | $0.07078 | $7.07800 |
| 500 | $0.06295 | $31.47500 |
| 1000 | $0.05806 | $58.06000 |
| 3000 | $0.05355 | $160.65000 |
| 5000 | $0.04939 | $246.95000 |
