

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.5 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 33 kΩ |
| Power Rating | 100 mW |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 108
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11309
Ext.Price$0.11309
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11309 | $0.11309 |
| 10 | $0.10166 | $1.01660 |
| 50 | $0.09139 | $4.56950 |
| 100 | $0.08176 | $8.17600 |
| 500 | $0.07314 | $36.57000 |
| 1000 | $0.06642 | $66.42000 |
| 3000 | $0.06032 | $180.96000 |
| 5000 | $0.05478 | $273.90000 |
