

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.5 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 43 kΩ |
| Power Rating | 100 mW |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 1903
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08573
Ext.Price$0.08573
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08573 | $0.08573 |
| 10 | $0.08104 | $0.81040 |
| 50 | $0.07661 | $3.83050 |
| 100 | $0.07289 | $7.28900 |
| 500 | $0.06936 | $34.68000 |
| 1000 | $0.06434 | $64.34000 |
| 3000 | $0.05969 | $179.07000 |
| 5000 | $0.05537 | $276.85000 |
