

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.5 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 49.9 Ω |
| Power Rating | 100 mW |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 8077
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10397
Ext.Price$0.10397
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10397 | $0.10397 |
| 10 | $0.09249 | $0.92490 |
| 50 | $0.08227 | $4.11350 |
| 100 | $0.07257 | $7.25700 |
| 500 | $0.06402 | $32.01000 |
| 1000 | $0.06074 | $60.74000 |
| 3000 | $0.05763 | $172.89000 |
| 5000 | $0.05468 | $273.40000 |
