

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.5 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 62 kΩ |
| Power Rating | 100 mW |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 1255
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10963
Ext.Price$0.10963
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10963 | $0.10963 |
| 10 | $0.09819 | $0.98190 |
| 50 | $0.08794 | $4.39700 |
| 100 | $0.07826 | $7.82600 |
| 500 | $0.06965 | $34.82500 |
| 1000 | $0.06425 | $64.25000 |
| 3000 | $0.05927 | $177.81000 |
| 5000 | $0.05468 | $273.40000 |
