

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.5 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 6.8 kΩ |
| Power Rating | 100 mW |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 3
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10320
Ext.Price$0.10320
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10320 | $0.10320 |
| 10 | $0.09204 | $0.92040 |
| 50 | $0.08208 | $4.10400 |
| 100 | $0.07260 | $7.26000 |
| 500 | $0.06421 | $32.10500 |
| 1000 | $0.05891 | $58.91000 |
| 3000 | $0.05405 | $162.15000 |
| 5000 | $0.04959 | $247.95000 |
