

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.5 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 9.1 kΩ |
| Power Rating | 100 mW |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 145
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11472
Ext.Price$0.11472
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11472 | $0.11472 |
| 10 | $0.10325 | $1.03250 |
| 50 | $0.09293 | $4.64650 |
| 100 | $0.08326 | $8.32600 |
| 500 | $0.07459 | $37.29500 |
| 1000 | $0.06742 | $67.42000 |
| 3000 | $0.06094 | $182.82000 |
| 5000 | $0.05508 | $275.40000 |
