

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.4 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 160 Ω |
| Power Rating | 130 mW |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Temperature Coefficient | 10 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 1023
Distributors
pcbx
Unit Price$0.16397
Ext.Price$0.16397
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.16397 | $0.16397 |
| 10 | $0.14637 | $1.46370 |
| 50 | $0.13066 | $6.53300 |
| 100 | $0.11403 | $11.40300 |
| 500 | $0.09952 | $49.76000 |
| 1000 | $0.09430 | $94.30000 |
| 3000 | $0.08936 | $268.08000 |
| 5000 | $0.08467 | $423.35000 |
