

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.4 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 1.1 kΩ |
| Power Rating | 130 mW |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 661
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08141
Ext.Price$0.08141
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08141 | $0.08141 |
| 10 | $0.08059 | $0.80590 |
| 50 | $0.07978 | $3.98900 |
| 100 | $0.07908 | $7.90800 |
| 500 | $0.07838 | $39.19000 |
