

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.4 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 1.2 kΩ |
| Power Rating | 130 mW |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Temperature Coefficient | 10 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 1455
Distributors
pcbx
Unit Price$0.18240
Ext.Price$0.18240
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.18240 | $0.18240 |
| 10 | $0.16459 | $1.64590 |
| 50 | $0.14851 | $7.42550 |
| 100 | $0.13192 | $13.19200 |
| 500 | $0.11718 | $58.59000 |
| 1000 | $0.10730 | $107.30000 |
| 3000 | $0.09825 | $294.75000 |
| 5000 | $0.08996 | $449.80000 |
