

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.4 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 6.8 kΩ |
| Power Rating | 130 mW |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Temperature Coefficient | 10 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 2528
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13296
Ext.Price$0.13296
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13296 | $0.13296 |
| 10 | $0.12555 | $1.25550 |
| 50 | $0.11856 | $5.92800 |
| 100 | $0.11201 | $11.20100 |
| 500 | $0.10583 | $52.91500 |
| 1000 | $0.09915 | $99.15000 |
| 3000 | $0.09289 | $278.67000 |
| 5000 | $0.08702 | $435.10000 |
