

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.5 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 100 Ω |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| RoHS | Compliant |
| Number of Terminations | |
| Packaging | Reel |
Stock: 1267
Distributors
pcbx
Unit Price$0.22963
Ext.Price$0.22963
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.22963 | $0.22963 |
| 10 | $0.20616 | $2.06160 |
| 50 | $0.18509 | $9.25450 |
| 100 | $0.16306 | $16.30600 |
| 500 | $0.14366 | $71.83000 |
| 1000 | $0.13242 | $132.42000 |
| 3000 | $0.12206 | $366.18000 |
| 5000 | $0.11250 | $562.50000 |
