

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.7 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 470 kΩ |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 260
Distributors
pcbx
Unit Price$0.21581
Ext.Price$0.21581
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.21581 | $0.21581 |
| 10 | $0.19220 | $1.92200 |
| 50 | $0.17117 | $8.55850 |
| 100 | $0.14888 | $14.88800 |
| 500 | $0.12950 | $64.75000 |
| 1000 | $0.12164 | $121.64000 |
| 3000 | $0.11425 | $342.75000 |
| 5000 | $0.10731 | $536.55000 |
